بوقچی
بوقچی

توضیحات آگهی

درباره دکتر مهرزاد غلامپور دهکی

کد نظام پزشکی:74802

دکتر مهرزاد غلامپور دهکی دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران و فوق تخصص در غدد درون ریز و متابولیسم بالغین در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گذرانده اند.
متولد ۱۳۵۰ در شهر بابل از یک خانواده فرهنگی
کسب دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران در ۱۳۷۸
کسب تخصص در بیماریهای داخلی از دانشگاه علوم پزشکی تهران در ۱۳۸۹
کسب فوق تخصص در غدد درون ریز و متابولیسم بالغین از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۱۳۹۳ کسب رتبه اول ازمون دانشنامه رشته فوق تخصصی غدد درون ریز کشوری در سال ۱۳۹۳

غدد درون ریز بدن هورمون هایی ترشح می کنند که تقریباً بر همه سلولها اندامها و عملکردهای بدن اثر می گذارند و شامل غده هیپوتالاموس هیپوفیز تیروئید ،پاراتیروئید ،آدرنال و غدد تناسلی میباشند پانکراس نیز با اینکه به سیستم گوارش نیز مربوط است اما چون آنزیمهای گوارشی را تولید و ترشح میکند بخشی از این سیستم مترشحه هورمونی به حساب می آید. هیپوتالاموس که در بخش پایینی مرکز مغز واقع شده است، اصلی ترین رابط بین سیستم درون ریز و سیستم عصبی به شمار می رود و غده هیپوفیز را کنترل می کند. غده هیپوفیز با اینکه چندان بزرگتر از یک نخود فرنگی نیست مهمترین بخش سیستم درون ریز به شمار می رود. این اندام گاهاً “غده اصلی ” نامیده می شود چون هورمون هایی را تولید میکند که غدد درون ریز دیگر را کنترل می کنند. غده هیپوفیز به دو بخش تقسیم می شود بخش پیشین و بخش پسین. بخش پیشین فعالیت غدد تیروئید، آدرنال، و تناسلی را تنظیم می کند. از میان هورمون هایی که این غده ترشح میکند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
هورمون ،رشد که رشد استخوانها و سایر بافتهای بدن را تحریک میکند و در استفاده بدن از موادمغذی و معدنی نقش دارد. هورمون پرولاکتین که تولید شیر را در زنان شیرده فعال میکند.
هورمون تیروتروپین که غده تیروئید را برای تولید هورمون تیروئید تحریک میکند.
کورتیکوتروپین که غده آدرنال را برای تولید برخی هورمونهای خاص تحریک میکند.
غده هیپوفیز همچنین اندورفین نیز ترشح می.کند اندورفینها مواد شیمیایی هستند که برای کاهش حساسیت به درد، بر روی سیستم کنند علاوه بر این غده هیپوفیز هورمونهایی نیز ترشح میکند که به تخمدانها و بیضهها برای تولید هورمون های کار میکند.

سوابق اجرایی و افتخارات دکتر مهرزاد غلامپور دهکی

  1. کسب رتبه اول ازمون دانشنامه رشته فوق تخصصی غدد درون ریز کشوری در سال ۱۳۹۳
  2. عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

خدمات ارائه شده توسط دکتر مهرزاد غلامپور دهکی

  1. درمان بیماری های غدد
  2. تشخیص و درمان بیماری دیابت

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دکتر مهرزاد غلامپور دهکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *