بوقچی

ثبت آگهی آژانس هواپیمایی - بوقچی تبلیغات مشاغل

آگهی پیدا نشد

آژانس هواپیمایی
آژانس‌ هواپیمایی باهدف ارائه خدماتی تشکیل می‌شوند. اما این خدمات چیست؟ تشکیل تورهای مختلف سیاحتی و زیارتی، رزرو بلیط، رزرو هتل، مشاوره و... ازجمله خدماتی است که این آژانس‌ها ارائه می‌دهند. اما یک آژانس هواپیمایی بدون داشتن مجوزهای لازم قانونی نمی‌تواند فعالیت کند. درواقع باید یک شخصیت حقوقی داشت تا بتوان در این زمینه فعالیت کرد. آژانس هواپیمایی

چند نوع شرکت درزمینهٔ گردشگری وجود دارد؟

شرکت‌هایی که درزمینهٔ گردشگری فعالیت می‌کنند ازنظر نوع فعالیت‌ها به دودسته تقسیم می‌شوند: دفاتر خدمات مسافربری و شرکت گردشگری. شرکت‌های گردشگری تنها می‌توانند رزرو بلیط و هتل را انجام دهند. از طرفی شرکت‌های خدمات مسافربری می‌توانند علاوه بر این‌ها تورهای گردشگری داخلی و خارجی هم برگزار کنند.

دفاتر خدمات مسافرتی

بر اساس آنچه ماده 1 آئین‌نامه نظارت بر فعالیت انواع دفترهای گردشگری و خدمات مسافربری می‌گوید، دفترهای خدماتی شامل موارد زیر است:

دفترهای جهانگردی سیاحتی

این دفاتر می‌توانند تورهایی برای داخل یا خارج از کشور برگزار کنند. ثبت‌نام برای سفرهای زیارتی و ارائه خدمات مربوط به آن فعالیتی است که این شرکت‌ها با رعایت کامل قوانین می‌توانند انجام دهند.

دفاتر مسافرتی

این دفاتر می‌توانند به مسافران بلیط بفروشند و خدمات لازم در این زمینه را با رعایت کامل قوانین انجام دهند.

دفاتر زیارتی

این دفاتر امور مربوط به سفرهای زیارتی در داخل و یا به خارج از کشور را انجام می‌دهند. انجام کلیه خدمات در این زمینه باید با رعایت کامل قوانین انجام شود.

اما چگونه آژانس هواپیمایی بزنیم؟

ماده 2 می‌گوید اشخاص حقیقی یا حقوقی برای این‌که بتوانند خدمات مسافرتی انجام دهند باید از وزارت راه و شهرسازی مجوز دریافت نمایند. افرادی که می‌خواهند در زمینه‌های سیاحتی، زیارتی و جهانگردی فعالیت کنند باید از وزارت فرهنگ و ارشاد هم مجوز بگیرند. بر اساس ماده 3 تمامی افرادی که می‌خواهند به ارائه خدمات درزمینهٔ امور جهانگردی، زیارتی و سیاحتی بپردازند، باید مجوزهای لازم را بگیرند. مجوز آژانس‌های هواپیمایی را باید از نهادهای مربوطه دریافت نمایید در غیر این صورت نیروی انتظامی از فعالیت شما ممانعت به عمل خواهد آورد. افرادی هستند که در مجوز تأسیس دفاتر گردشگری و موارد مشابه در اولویت نوبت قرار می‌گیرند. دسته اول فارغ‌التحصیلان رشته‌های جهانگردی و ایران‌گردی هستند. جانبازان بیش از 25 درصد و آزادگان و ایثارگران و هم‌چنین افرادی که حداقل دو سال در جبهه شرکت داشته‌اند، هم در اولویت نوبت می‌باشند.

شرایط تأسیس آژانس هواپیمایی چیست؟

باید شخصی را به‌عنوان مدیر فنی معرفی کنید که بر کلیه امور مربوطه مسلط باشد. این شخص باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته و مقید به دین اسلام باشد. مواردی مانند گواهی عدم اعتیاد، گواهی عدم سوءپیشینه، دارا بودن کارشناسی رشته فناوری اطلاعات، حداقل سابقه کاری به‌اندازه 3 سال و... باید وجود داشته باشد. آدرس و نام کامل دفتر را باید ارائه دهید تا به‌صورت شرکت رسمی و قانونی ثبت شود. حداقل متراژ دفتر باید 40 تا 70 متر باشد. کاربری مکانی که به‌عنوان دفتر انتخاب کرده‌اید باید تجاری یا اداری باشد. مکانی که به‌عنوان دفتر در نظر می‌گیرید باید استانداردهای خاصی داشته باشد. تضمینی برای رعایت قوانین باید بدهید که این تضمین حداقل به میزان 50 میلیون تومان است. با توجه به شاخص‌های تورم این مبلغ می‌تواند متغیر باشد. درصورتی‌که به تعهدات خود عمل نکنید، مرجع قانونی می‌تواند علاوه بر دیگر اقدامات مقتضی، مبلغ این تضمین را افزایش دهد. نام مناسبی باید برای آژانس خود انتخاب نمایید. نام باید متعارف باشد و با فعالیت شما هم‌خوانی داشته باشد. شما نمی‌توانید از نامه‌ای غیرفارسی استفاده نمایید. ثبت شرکت آژانس هواپیمایی مسئولیت محدود و سهامی خاص شما می‌توانید همانند بسیاری از شرکت‌های دیگر، شرکت آژانس هواپیمایی خود را در دو قالب زیر ثبت شرکت آژانس هواپیمایی کنید: در قالب شرکت مسئولیت محدود یا شرکت سهامی خاص ثبت نمایید. برای شرکت مسئولیت محدود حداقل به 2 نفر احتیاج است. در مورد ثبت شرکت آژانس هواپیمایی سهامی خاص هم نیاز به حضور حداقل 3 نفر هیئت‌مدیره و 2 نفر به‌عنوان بازرس است.

سایر شرایط تأسیس آژانس هواپیمایی

  • شما نمی‌توانید شغل دیگری داشته باشید.
  • باید مقید به دین اسلام یا دیگر ادیانی که در قانون اساسی به‌عنوان ادیان رسمی شناخته‌شده است، باشید.
  • حداقل سن 25 سال لازم است.
  • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ضروری است.
  • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری را باید ارائه دهید.
  • گواهی عدم اعتیاد ضروری است.
  • حداقل مدرک کارشناسی لازم است.
  • آقایان باید کارت پایان خدمت یا معافیت خود را ارائه دهند.