بوقچی

سوپر مارکت - همه آگهی ها تبلیغاتی در حوزه سوپر مارکت - بوقچی

 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • سوپر مارکت

  سوپر مارکت

  سوپرمارکت فضا و مکان سوپر مارکت به لحاظ قانونی که بخواهیم به یک مغازه  آن را به  تبدیل کنیم، باید بزرگ‌تر از ۱۲ متر باشد، اما طبیعی است که هرچه بزرگ‌تر باشد، دستمان برای خریدوفروش محصول بازتر است. همچنین مشتری در مغازه بزرگ‌تر احساس راحتی بیشتری می‌کند. در ضمن جالب است بدانید اگر مغازه شما از ۲۵۰ متر بیشتر باشد، آن وقت زیر نظر اداره صنعت‌ومعدن اداره می‌شود و می‌توانید محصولات بیشتری مثل میوه و سبزی، گوشت، محصولات فرهنگی، نوشت‌افزار و چیز‌هایی از این قبیل هم بفروشید.

  چی بخریم و چقدر بخریم؟

  مغازه‌دار‌ها برای خرید محصولات خشک و به‌اصطلاح غیریخچالی معمولا جوری خرید می‌کنند که یکی‌دو هفته محصول در مغازه خود داشته باشند. محصولات لبنی که یخچالی هم هستند. خرید برند‌های متنوع از هر محصول به سرمایه خریدار بستگی دارد، اما دست‌کم برای هر محصول ۳ برند در مغازه خود داشته باشید تا مشتری حق انتخاب داشته باشد و از خریدش احساس رضایت کند. محصولات سوپرمارکت را می‌توان به ۲ گروه کلی یخچالی و غیریخچالی تقسیم کرد: غیریخچالی‌ها شامل تنقلاتی مثل چیپس، پفک، کیک، بیسکویت، آدامس و... خواربار مثل روغن، برنج، تخم‌مرغ، ماکارونی و حبوبات، مواد شوینده شامل شامپو، پودر لباس‌شویی، خمیردندان و... مواد سلولزی شامل دستمال کاغذی و... هستند. محصولات یخچالی هم شامل لبنیات، نوشیدنی‌ها، پروتئینی‌جات و هر محصولی است که باید در یخچال بماند برای فروش محصولات فرهنگی مثل سریال و فیلم‌های شبکه نمایش خانگی نیاز به یک مجوز از اتحادیه دارید. باتجربه‌ها می‌گویند با توجه به فراگیری اینترنت و بستر‌های پخش فیلم و سریال، این سی‌دی‌ها دیگر کمتر خریدار دارند.

  محصولات را چقدر بفروشیم؟

  طبق قوانین اتحادیه، محصولاتی که روی آن‌ها قیمت ثبت شده است، باید با همان قیمت به فروش برسند، حتی اگر گران‌تر شده باشد، شما موظفید محصول را با همان قیمتی که روی آن درج شده است، به مشتری بفروشید. برخی از اجناس هم هستند که قیمتی روی آن‌ها درج نشده است مثل شکلات‌های خارجی، روغن‌های خارجی و نوشابه‌های انرژی‌زای خارجی که فروش این محصولات با قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصد بالاتر از قیمت خرید به‌ صرفه است.

  ساعت کاری و تعداد کارکنان چقدر باشد؟

  برای یک مغازه سوپر مارکت حدود صدمتری نیاز به ۸ نیرو دارید که ۴ نفر در نوبت صبح و ۴ نفر در نوبت عصر کار کنند. زمان کار سوپرمارکت‌ها معمولا از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب است. اگر مغازه شما در حاشیه خیابان است، می‌توانید بیشتر از این هم کار کنید. چون فروش مغازه‌های حاشیه خیابان‌ها از ساعت ۱۰ شب به بعد هم ادامه دارد.

  تجهیزات لازم چیست؟

  تجهیزات اصلی برای یک سوپرمارکت ۷۰ تا ۱۰۰ متری شامل ۲ عدد یخچال سه‌درب و ۲ فریزر دودرب فروشگاهی و قفسه برای چیدن محصولات می‌شود. برای حساب کردن و کار‌های دفتری می‌توانید از صندوق‌های فروشگاهی بارکدزن استفاده کنید که هم کار شما را خیلی راحت می‌کند و هم سرعت بالای فاکتور کردن محصولات، مشتری را راضی می ‌کند. این سیستم‌ها بسته به نوع و قابلیت‌هایی که دارد، از ۷ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان برای شما هزینه برمی‌دارند.