Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] ثبت آگهی مددکاری اجتماعی - بوقچی تبلیغات مشاغل
بوقچی

ثبت آگهی مددکاری اجتماعی - بوقچی تبلیغات مشاغل

آگهی پیدا نشد

آشنایی با شغل مددکار اجتماعی

اگر به جامعه و مشکلات آن اهمیت داده و می‌خواهید تغییرات مثبتی در جامعه خود ایجاد کنید، شغل مددکار اجتماعی می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

پیچیدگی‌ها و شرایط خاص زندگی امروزی، چالش‌ها، مشکلات و فشارهای روانی زیادی را برای جوامع و انسان‌ها ایجاد کرده است.

برای رفع این مشکلات، حفظ سلامت روحی افراد و داشتن جامعه‌ای سالم، خدمات مددکاران اجتماعی ضروری و لازم است.

مددکاری اجتماعی

مددکار اجتماعی معمولاً به چه افرادی خدمات می‌دهد؟

مددکار اجتماعی در چه زمینه‌هایی به جامعه خدمت می‌کند؟

مددکاری فردی:

ارائه خدمات حرفه‌ای به افراد و خانواده‌ها تا روابط اجتماعی سالم‌تر و مؤثرتری را دارا شده و قادر شوند با بهره‌گیری از استعدادها توانمندی‌ها، امکانات درونی و بیرونی خود و جامعه به حداکثر رشد مادی و تعالی معنوی و رضایتمندی حاصل از آن دست‌یافته و به‌صورت مستقل و خودکفا و با کارایی بیشتر به زندگی خویش ادامه دهند.

مددکاری جامعه‌ای:

توسعه و تعمیم خدمات مددکاری اجتماعی در جوامع مختلف به‌منظور تأمین نیازهای اجتماعی، فرهنگی رفاهی از طریق بسیج نیروها و جلب مشارکت‌های عمومی و بهره‌گیری از استعدادها و نیروهای موجود جامعه.

مددکاری گروهی:

ارائه خدمات مددکاری گروهی به افراد به‌منظور رشد استعدادها ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها با بهره‌گیری از روابط و فعل‌وانفعالات گروهی است تا اعضاء قادر شوند بر مسائل و مشکلات خود فائق آمده و به نحو مطلوب‌تری از عهده وظایف و مسئولیت‌های فردی و اجتماعی برآیند.

مددکار اجتماعی در کار خود با افرادی با پیش‌زمینه‌های متفاوت سروکار داشته و باید اعتماد آن‌ها را جلب کند تا بتواند به آن‌ها کمک کند. او اغلب در شرایطی است که درایت، صبر و درک بالایی را می‌طلبد.

همچنین باید بتواند به‌سرعت خود را با شرایط مختلف تطبیق داده و روشی مناسب و به‌دوراز هرگونه پیش‌داوری را بکار گیرد.

ساعت کاری مددکار اجتماعی به‌صورت تمام‌وقت است. البته گاهی در شب‌ها و تعطیلات نیز باید در دسترس باشد. وقتی در بیمارستان‌ها و مراکز مشاوره استخدام است، گاهی باید به‌صورت نوبتی کار کند.

وظایف مددکار اجتماعی

تحصیلات لازم برای ورود به این شغل

فارغ‌التحصیلان رشته علوم اجتماعی گرایش‌های مددکاری اجتماعی و خدمات اجتماعی می‌توانند وارد این شغل شوند.

آینده شغلی، فرصت استخدامی و بازار کار مددکاری اجتماعی به چه شکل است؟

درآمد مددکار اجتماعی

مددکاران اجتماعی که در بخش‌های دولتی مشغول به کار هستند، مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می‌کنند.

آن‌هایی که در سازمان‌ها و مراکز خصوصی استخدام‌شده‌اند، با توجه به میزان دانش، مهارت، تجربه و توافق صورت گرفته با کارفرما، درآمدهای متفاوتی دارند.

مددکاران اجتماعی که خود کلینیک دارند نیز با توجه به میزان فعالیت و تعداد مددجوها، درآمدهای مختلفی کسب می‌کنند.