بوقچی

ثبت آگهی عکاسی صنعتی - بوقچی تبلیغات مشاغل

آگهی پیدا نشد

عکاسی صنعتی حوزه وسیعی است که چندین شاخه از عکاسی و تخصص در زیر آن قرار می‎گیرند.
عکاسی صنعتی به شاخه‎‌هایی از عکاسی با اهداف تجاری اشاره دارد تا یک کالا یا برند یا حتی یک فرد تبلیغ یا یک کالا یا خدمات به فروش رسانده شوند.

عکاسی صنعتی

آشنایی با شغل عکاسی صنعتی

هر کسب‌وکاری که داشته باشید، داشتن عکس‌های باکیفیتی از محصول یا خدمات که بتواند توجه مشتری را به خود جلب کند و همچنین قادر باشد تأثیر ماندگاری بر ذهن او بگذارد، برای موفقیتتان بسیار حیاتی است.

شما نیاز دارید در فضای حقیقی و مجازی، خود را به مخاطب معرفی کنید و جلوه‌ای بصری در ذهن او بسازید.

به عبارتی هر نوع عکاسی که عکس‎برداری باهدف فروش صورت گیرد در زیرشاخه عکاسی صنعتی قرار می‎‌گیرد.

انواع عکاسی صنعتی کدام اند؟

1. عکاسی تبلیغاتی

از عکاسی تبلیغاتی به‌طورکلی باهدف به نمایش گذاشتن یک کالا، خدمات، برند یا یک فرد در تبلیغات چاپی مانند مجلات، روزنامه‎ها، بروشور و غیره استفاده می‎‌ شود.

شما می ‎توانید در وب‎ سایت‎ها، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات دیجیتالی و بیلبوردها شاهد استفاده از این نوع عکاسی برای تبلیغ یک کالا یا خدمات باشید.

عکاسی تبلیغاتی یکی از محبوب‎ترین شاخه‎های عکاسی است که هدف اصلی آن ترغیب افراد به خرید است.

2. عکاسی هوایی

عکاسی هوایی شاخه‎ای از عکاسی است که تصاویر از ارتفاع بالایی گرفته می‎شود.

عکس‎ها با استفاده از دوربین‎های پیشرفته از درون هلیکوپترها، سیستم‎های هواپیمایی، پاراشوت (چتر نجات) و بالون‎ها گرفته می‎شوند.

مفاهیم استفاده‌شده در عکاسی هوایی شامل فاصله کانونی، تعداد فریم‎ها، علائم اطمینان، پوشش استریوسکوپیک، خطوط هوایی و نقشه‎های راهنما می‎شود.

3. عکاسی معماری و نمای داخلی

عکاسی معماری و نمای داخلی شامل عکس‎برداری از ساختمان‎ها، بناها و نمای داخلی یک خانه یا رستوران یا هرگونه فضایی می‎شود.

عکاسان این رشته از عکاسی با استفاده از تکنیک‎های نورپردازی و عکاسی زیبایی یک نما یا فضای داخلی آن را به تصویر می‎کشند.

از این نوع عکاسی در تبلیغ یک رستوران، آپارتمان‎ها برای وب‎سایت‎های مشاوره املاک، خانه‎ ها و موارد متعدد دیگر برای جذب مشتری استفاده می ‎شود.

چرا همه کسب‌وکارها به یک عکاس صنعتی حرفه‌ای نیاز دارند؟

متأسفانه، برای شرکتی که در مراحل ابتدایی تأسیس خود قرار دارد، اختصاص دادن هزینه برای استخدام یک عکاس حرفه‎ای به نظر یک هزینه اضافی است.

این قبیل شرکت‎ها خیلی راحت در دام استفاده از تصاویر استوک می‎افتند یا حتی سعی می‎کنند خودشان این وظیفه را بر عهده بگیرند؛ اما باید بگوییم استخدام یک عکاسی حرفه‎ای برای رشد برند شما از همان ابتدا بسیار الزامی است.

مزایای استفاده از عکاسی صنعتی برای کسب‌وکارها چیست؟

هدف عکاسی صنعتی، متقاعد‌سازی مشتری است؛ بنابراین اصلی‌ترین فواید عکاسی صنعتی این است که بتوانید نظر مثبت مشتری را جلب کنید و با ارائه‌ی شیوه‌ای جدید و جذاب، در ذهن او ماندگار شوید. بدیهی است برای رسیدن به این منظور، احتیاج به تیمی حرفه‌ای و خلاق است تا بتواند بازار هدف را شناسایی کند و با شناخت و درک نیازهای مخاطب، بتواند سوژه‌ی عکاسی را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد.

عکاسی صنعتی در ایران

شرکت‌های مختلفی برای شما کار مارکتینگ و بازاریابی انجام می‌دهند و به‌طور حرفه‌ای به شما کمک می‌کنند تا بتوانید محصول یا خدمات خود را به بهترین شکل ممکن به مخاطب ارائه دهید.

با توجه به آن‌که فواید عکاسی صنعتی و وجود عکس‌های باکیفیت و خلاقانه بر کسی پوشیده نیست، عکاسی صنعتی در ایران رو به افزایش است و شرکت‌‌های بزرگ تبلیغاتی گام‌های مؤثری در این مسیر برداشته‌اند.