بوقچی

کلینیک ارتوپدی - همه آگهی ها در حوزه کلینیک ارتوپدی - بوقچی

 • افزودن به علاقه‌مندی
 • کلینیک ارتوپدی

  ارتوپدی

  کلینیک ارتوپدی :ارتوپد یک تخصص پزشکی است که به روی تشخیص، اصلاح، پیشگیری و درمان بیماران مبتلابه ناهنجاری اسکلتی- اختلالات استخوان، مفصل، عضله، رباط، تاندون، عصب و پوست- تمرکز دارد. مواردی که ذکر شد سیستم عضلانی اسکلتی را می‌سازد. سیستم عضلانی اسکلتی بدن سیستم پیچیده‌ای متشکل از استخوان، مفصل، رباط، تاندون، عضله و عصب است که به بدن اجازه‌ی حرکت، کار و فعالیت می‌دهد. زمانی شاخه‌ی ارتوپد تنها به مراقبت از کودکان مبتلابه بدشکلی ستون فقرات و عضو محدود می‌شد اما حالا شامل مراقبت از بیماران در هر سن، از کودک مبتلابه پای چنبری گرفته تا ورزشکاران جوان که به جراحی ارتوپد نیاز دارند و افراد مسن مبتلابه آرتروز، می‌شود. ارتوپد

  کار دکتر ارتوپد چیست؟

  ارتوپدیست در کنار جراحی از روش‌های جسمانی، تجویز دارو و توان‌بخشی استفاده می‌کند و در تمام جنبه‌های مراقبت بهداشتی که به سیستم عضلانی اسکلتی مربوط می‌شود دست دارد. این تخصص به طرز باورنکردنی وسیع و متنوع است. ارتوپدیست به درمان طیف گسترده‌ای از بیماری‌ها مانند شکستگی و دررفتگی، پارگی رباط، پیچ‌خوردگی و دررفتن تاندون، دررفتگی عضله و بورسیت بیرون‌زدگی دیسک، سیاتیک، کمردرد، اسکولیوز زانوی کج، خمیدگی پا، پینه پا و انحراف شست، آرتروز و پوکی استخوان، تومور استخوان، دستروفی عضلانی و فلج مغزی، پای چنبری، عدم تساوی پا و ناهنجاری انگشتان دست و پا و اختلالات رشد می پردازد.

  پزشک اتوپد باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

  تشخیص آسیب یا اختلال. درمان با دارو، ورزش، جراحی یا سایر برنامه های درمان. توان بخشی از طریق پیشنهاد ورزش یا فیزیوتراپی برای ترمیم حرکت، قدرت و عملکرد. اطلاع رسانی و ارائه ی برنامه ی درمان برای پیشگیری از بروز آسیب یا کند کردن روند پیشرفت بیماری.

  جراح ارتوپد چه چیزی را درمان می کند؟

  درحالی که اکثر پزشک های ارتوپدی کار ارتوپد عمومی را انجام می دهند، برخی در درمان پا، دست، کتف، ستون فقرات، لگن، زانو و برخی دیگر در حیطه ی اطفال، آسیب یا پزشکی ورزش تخصص می گیرند. ممکن است بعضی از متخصص ارتوپدی در چند حوزه تخصص داشته باشند. جراحان ارتوپد اول سراغ روشی به غیر از جراحی، مانند دارو یا توان بخشی، می روند. آن ها همچنین این تخصص را دارند که درصورت لزوم برای ترمیم آسیب یا اصلاح بیماری دست به جراحی بزنند. جراحت های ورزشی. کمردرد، بیرون زدگی دیسک و تنگی مجرای نخاع. تومور مغزی. تونل کارپ، آرتروز و جراحت دست. پای چنبری، انحراف پا و دیسپلازی لگن. آسیب ارتوپدی. دراز بودن عضو. جراحت تاندون آشیل، پینه پا و جراحت پا و قوزک پوکی استخوان. درآمد و حقوق رشته ارتوپد در ایران میزان دریافتی این افراد به محیط کاری و یا سمت کاری که متخصص باشد یا جراح متفاوت است؛ اما این متخصصان مانند متخصصان رادیولوژی و قلب درآمد خوبی دارند. متوسط حقوق تمام وقت یعنی 176 ساعت کاری در بیمارستان دولتی برای متخصص ارتوپدی 49 میلیون تومان در ماه است.