بوقچی

چشم پزشک - همه آگهی ها در حوزه چشم پزشک - بوقچی

 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • چشم پزشک

  متخصص چشم

    به طور کلی متخصص چشم تخصص خود را در زمینه آناتومی ، فیزیولوژی و بیماری های چشم ، پلک و مجرای اشکی گرفته است. پزشک متخصص چشم به درمان و تشخیص بیماری های مربوط به چشم می پردازد و انواع جراحی های مربوط به آن را انجام می دهد. در واقع در طول عمر هر شخصی ، ممکن است بر اثر عوامل مختلف چشم با بیماری هایی همچون عفونت میکروبی چشم ، آب مروارید ، آب سیاه ، دکولمان شبکیه ، گل مژه و غیره مواجه شود که با مراجعه با چشم پزشک درمان خواهند شد.  

  چشم پزشکی

   

  طول دوره آموزشی چقدر است؟

    متخصص چشم ابتدا طی 7 سال دوره پزشکی عمومی خود را گذرانده و پس از شرکت در امتحان دستیاری به دوره رزیدنتی که 4 ساله است ورود پیدا می کنند. پس از اخد تخصص خود در زمینه چشم ، می توانند وارد دوره فلوشیپ شوند. این دوره حدود یک سال و نیم به طول می انجامد.  

  وظایف متخصص چشم چیست؟

   

  وظایف این پزشکان عبارتند از تشخیص و درمان بیماری های زیر:

    لیزر و شبکیه فلوشیپ استرابیسم قرنیه و سگمان قدامی گلوکوم جراحی پلاستیک چشم بیماری‌های سطح چشم پاتولوژی  

  چشم پزشک در ابتدا باید چه کند؟

   گرفتن شرح حال

    در ابتدا چشم پزشک از شما سوالاتی در رابطه با سوابق بیماری های چشمی ، زمان آخرین معاینه و شکایات احتمالی بینایی می پرسد. همچنین ایشان جویای سوابق خانوادگی بیماری های چشمی شما نیز می شود.  

  سنجش حدت بینایی

    این تست برای این است که میزان دید و قدرت بینایی شما مشخص شود. در واقع اولین آزمایشی که در معاینات چشمی با آن مواجه می شوید ، دیدن چارت معروفی است که دارای حروف در اندازه های مختلف است. برای این تست از شما خواسته می شود که به تدریج جهت حروف کوچک تر را اعلام کنید. کوچک ترین ردیفی که قادر به دیدن آن هستید ، تعیین کننده نمره چشم شما خواهد بود.  

  حرکات چشمی

    در این حالت از شما خواسته می شود که به انگشت یا خودکار چشم پزشک نگاه کنید و حرکات آن را دنبال نمایید. این کار قابلیت حرکت چشم های شما را مورد ارزیابی قرار می دهد.  

  ارزیابی مردمک

    در این تست یک منبع نورانی به چشم تابانده می شود تا واکنش مردمک به نور مورد سنجش قرار گیرد.  

  تست پوشاندن چشم

    این تست به منظور ارزیابی عملکرد همزمان چشم ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت اگر به عیوب انکساری دچار هستید ، از شما خواسته می شود که عینک خود را بزنید و به نقطه ای دور به روی چارت حروف ثابت نگاه کنید. در این حالت اگر چشم برای ثابت ماندن به روی نقطه مورد نظر حرکت کند ، ممکن است نشانه لوچی یا تنبلی چشم باشد.  

  مهارت و دانش مورد نیاز شغل چشم پزشک

    استعداد در درک علوم و ریاضی دقت و توجه به جزئیات به روز بودن و آگاهی از جدیدترین تکنیکها و ابزارها قابلیت حفظ تمرکز برای کارهای پی در پی توانایی توضیح  دستورات و علائم به کودکان  

  فرصت های شغلی و بازارکار چشم پزشک به چه صورت است؟

    اغلب چشم پزشکان به صورت مستقل کار می کنند. البته برخی نیز در بیمارستان ها یا کلینیک ها استخدام می شوند. در صورت علاقه به مباحث علمی و آموزش، چشم پزشک می تواند در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تدریس کرده و در کنار آن به تحقیقات علمی نیز بپردازد.  

  میزان درآمد چشم پزشک

    اطلاعات دقیقی در خصوص میزان درآمد چشم پزشکان در کشور در دسترس نمی باشد. اما به طور کلی متخصصان و مخصوصا پزشکان فوق تخصص شاخه های مختلف پزشکی از درآمد مناسبی در کشور برخوردارند.