Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] عطاری - همه آگهی ها در حوزه متخصص عطاری- بوقچی
بوقچی

عطاری - همه آگهی ها در حوزه متخصص عطاری- بوقچی

آگهی پیدا نشد

راه اندازی عطاری

عطاری‌ها، داروخانه و عطر فروشی‌های سده‌های میانه در جهان اسلام بوده‌اند که امروزه نیز ارزش داروشناسی خود را بیشتر بر پایه ادویه و داروهای طب سنتی و گیاهی نگه‌داشته‌اند. ازآنجاکه گیاهان دارویی دارای عطر (بوی) ویژه خود هستند این داروخانه‌ها به عطّاری شهرت یافته‌اند.

عطاری

مزایا و معایب شغل عطاری

شغل سختی نیست
حاشیه سود خوبی دارد
با سرمایه اولیه معمولی هم می‌توان شروع کرد
در حالت کلی دو نوع محصول بفروش می‌رسانید اول گیاهان دارویی و دوم ادویه‌جات که هر دو محصول جز محصولات مصرفی و پر تقاضا می‌باشند

نیاز به مکان فیزیکی دارد
به اطلاعات و دانش در مورد گیاهان دارویی و محصولات نیاز دارد

مهارت ها و دانش مورد نیاز برای ورود به شغل عطاری

انواع گیاهان و خواص موثرآنها
ارزش تغذیه ای محصولات
بهداشت و ایمنی
میزان و شیوه مصرفی
تشخیص علائم فرد بیمار
مهارت در ارائه اطلاعات کافی
نگهداری مناسب از محصولات
برقراری ارتباط صحیح با مراجعه کننده
انتخاب فضای مناسب برای عرضه محصولات
شناسایی و توزیع محصولات سالم و بهداشتی

چگونه دانش کافی برای راه اندازی شغل عطاری را کسب کنیم؟

دانشگاه:

برای اشتغال به حرفه ارائه مدرک دانشگاهی ویژه ای ضروری نیست اما تحصیلات دانشگاهی در رشته هایی مانند طب سنتی و گیاهان دارویی راه مناسب و قابل اطمینانی برای بدست آوردن دانش کافی در این زمینه است و قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود.

دوره آموزش عطاری:

طبق تایید مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، برای کسب آموزش های مورد نیاز اولیه و دریافت مجوز عطاری، گذراندن دوره آموزشی از سوی انجمن علمی طب سنتی ضروری است.

کسب تجربه نزد یک عطار با تجربه:

مهمترین نیاز در این شغل، فراگیری خواص درمانی و سایر اطلاعات مهم طی چند دوره آموزش عطاری نزد یک عطار موفق می باشد. تجربه بهترین روش برای تبدیل شدن به یک عطار موفق است.

کتاب های مرجع:

از کتاب های مرجع گیاهان دارویی استفاده کنید.

سود این شغل به چه شکل است؟

فروش روزانه شما بین 30 تا40 درصد سود است و مابقی آن سرمایه شماست. یعنی در بهترین حالت شما از فروش هر محصولی 40درصد سود می کنید که به نظر مبلغ خوبی می آید.
دشواری آن به دلیل ارتباط مستقیم با سلامت و جان مردم است و پایین بودن ریسک آن برای سرمایه گذار از آن جهت قابل توجه است که اغلب اجناس عطاری خشک هستند و فاسد نمی شوند،در واقع گیاهان دارویی اغلب تا چندین سال فاسد نمی شوند که همین مسئله از مزیت های این شغل است.