بوقچی

ثبت آگهی آزمایشگاه تشخیص طبی - بوقچی تبلیغات مشاغل

آزمایشگاه تشخیص طبی
آزمایشگاه تشخیص طبی؛ راه‌اندازی آن نیازمند صرف هزینه، داشتن تخصص و تجربه کاری و شرایط لازم برای اخذ مجوزهای مربوطه است. همچنین تجهیزاتی که برای آغاز به فعالیت آزمایشگاه نیاز است ارتباط زیادی به نوع کاربری و هدف کاری آزمایشگاه داشته و باید به‌درستی انتخاب گردد. به‌علاوه برای راه‌اندازی هر نوع آزمایشگاه نظیر آزمایشگاه صنعتی، پزشکی، تشخیص طبی، دانشگاهی، تولید دارو و… وجود فضای کافی برای نصب تجهیزات آزمایشگاهی الزامی است. آزمایشگاه تشخیص طبی

گام‌های اولیه راه‌اندازی آزمایشگاه

برای داشتن یک آزمایشگاه مجهز و ایمن لازم است از ابتدا گام‌های زیر را در نظر گرفته و انجام دهید:
 • دریافت مجوزهای موردنیاز برای تأسیس آزمایشگاه
 • تهیه فضای مناسب برای احداث آزمایشگاه
 • طراحی دکوراسیون داخلی زیبا، مدرن و استاندارد
 • طراحی و اجرای سیستم سکوبندی آزمایشگاه
 • لیست کردن و انتخاب کلیه تجهیزات موردنیاز متناسب با نوع کاربری آزمایشگاه
 • ایجاد شرایط محیطی ایمن و مناسب برای پرسنل جهت کار با انواع دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی
 • ارائه دستورالعمل‌های لازم برای استفاده و تعمیرات دستگاه‌ها
 • ارائه راهنمای جامع و آموزش‌های لازم به پرسنل برای استفاده از تجهیزات
 • شروع به کار آزمایشگاه

اهمیت سیستم سکوبندی در راه‌اندازی آزمایشگاه

پیش از احداث آزمایشگاه لازم و ضروری است فضا را برای انجام تحقیقات و پژوهش‌های گوناگون آماده کنید. از اصلی‌ترین و مهم‌ترین نیازهای هر آزمایشگاه توجه به سکوبندی آزمایشگاه هست، زیرا سکوبندی استاندارد مکانی ایمن و راحت برای فعالیت پرسنل ایجاد می‌کند. به‌علاوه سکوبندی و میز بندی اصولی به‌سادگی امکان دسترسی پرسنل به سایر تجهیزات و تأسیسات آزمایشگاه را فراهم می‌کند. از دیگر مواردی که برای راه‌اندازی آزمایشگاه کاربرد داشته و در سیستم سکوبندی از اهمیت بالایی برخوردار است، کابینت آزمایشگاهی هست. متریالی که در ساخت میز بندی و سکوبندی استفاده می‌شود ارتباط زیادی با نوع کاربری آزمایشگاه دارد.

نصب تجهیزات آزمایشگاهی مناسب

تجهیزات آزمایشگاهی با توجه به نوع کاربری آزمایشگاه انتخاب می‌شوند و شامل هود آزمایشگاهی، شیرآلات آزمایشگاهی در انواع مختلف، سینک آزمایشگاه، میز توزین، فن آزمایشگاه و سایر موارد می‌باشند که با توجه به هدف و کار آزمایشگاه تهیه می‌گردد. برخی از آزمایشگاه‌ها نظیر آزمایشگاه شبکه و کامپیوتر بی‌نیاز از تجهیزاتی نظیر هود، سینک، شیرآلات و … می‌باشند و تنها نیازمند سکوبندی هستند. در حالی که برای راه‌اندازی آزمایشگاه شیمی و صنایع غذایی علاوه بر سکوبندی نیازمند نصب تجهیزاتی نظیر فیوم هود، سینک، انواع شیرآلات و … هستید.

مدیریت قیمت تجهیزات آزمایشگاه

از ابتدای شروع راه‌اندازی آزمایشگاه لیست کاملی از لوازم و تجهیزات موردنیازتان تهیه کنید. این کار چند مزیت دارد:
 1. نیازهای مرکز تحقیقاتی به‌خوبی شناسایی می‌شوند.
 2. پس از راه‌اندازی آزمایشگاه و شروع کار با کمبود و نقص تجهیزات مواجه نخواهید شد.
 3. برآورد هزینه‌های احداث آزمایشگاه آسان می‌شود.
بدون شک تأسیس آزمایشگاه هزینه‌های زیادی در بردارد که با تهیه لیست به‌خوبی قادر خواهید بود فرایند خرید تجهیزات را مدیریت نمایید و مانع خرید تجهیزات غیرضروری شده و از پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری نمایید. همچنین خرید وسایلی همچون صندلی، میز، درب، پنجره، نورپردازی آزمایشگاه و … توجه و اهمیت ویژه‌ای می‌طلبد زیرا در زیبایی دکوراسیون و راحتی پرسنل تأثیر دارد.