بوقچی

ثبت آگهی راه اندازی کافی شاپ - بوقچی تبلیغات مشاغل

 • افزودن به علاقه‌مندی
 • هرآنچه برای راه اندازی کافی شاپ باید بدانید

  برای راه‌ اندازی کافی شاپ سه گزینه پیش روی دارید:

  1. مدل فرانشیز
   در این مدل در ازای پرداخت حق فرانشیز، در مکانی که توسط ارائه دهنده فرانشیز انتخاب شده است حق استفاده از نام آن برند و فعالیت تحت لیسانس آن برند را خواهید داشت. به عنوان مثال در حال حاضر کافه ویونا این قابلیت را دارد که با آن وارد همکاری شده و کافی شاپ خود را تحت برند ویونا راه اندازی کنید.
  2. خرید یک کافی‌ شاپ واگذاری شده
   این شیوه، روش دیگری برای راه‌ اندازی یک کسب‌وکار کافی‌ شاپ است. با این وجود یافتن کافی‌شاپی سودآور کار ساده‌ای نیست.
  3. راه ‌اندازی کافی‌شاپ از صفر
   این گزینه نیازمند تلاش زیادی است؛ اما بیشترین انعطاف‌پذیری و بهترین پتانسیل را برای به حداکثر رساندن سود دارد.

  شرایط راه ‌اندازی کافی‌شاپ چیست؟

  راه اندازی کافی شاپ

  مدارک لازم برای راه اندازی کافی‌شاپ:

  منوی کافی‌شاپ باید چگونه باشد؟

  طراحی هوشمند منو می‌تواند منحصربه‌فرد بودن برند کافی‌شاپ شما را نشان دهد و همچنین درآمدزا باشد.

  برخی از نکات اساسی در مورد منو، ساده نگه‌داشتن منو (پرهیز از گزینه‌های زیاد)، پایبند بودن به نام تجاری آن، دانستن اینکه رقبا چه چیزی ارائه می‌دهند، و بازخورد گرفتن قبل از نهایی شدن است.

  هزینه‌های مجوز کافی‌شاپ

  گرفتن مجوزهای مناسب یکی از خسته‌کننده‌ترین قسمت‌های افتتاح کافی‌شاپ است. هرچه از ابتدا آگاهی بیشتری از این قوانین داشته باشید وضعیت بهتری خواهید داشت.

  قبل از هر کاری لازم است پروانه‌ی کسب و مجوزهای لازم را کسب کنید، گرچه بسته به شهر شما ممکن است مدارک و مراحل کار متفاوت باشد.

  در ابتدا باید به اتحادیه صنف بستنی، آبمیوه و کافی‌شاپ رفته و پرونده تشکیل دهید. بعد از صدور پروانه کسب لازم است نامه‌های اماکن، بهداشت، بیمه و دارایی را ضمیمه پرونده خود کنید.

  هزینه مجوز بهداشت چندان زیاد نیست اما مجوز اتحادیه ممکن است تا حدود 2 میلیون تومان برای 5 سال برایتان آب بخورد.

  قیمت تجهیزات کافی‌شاپ چقدر است؟

  اگر کافی‌شاپی را از کسی خریداری کنید، دیگر به خرید تجهیزات نیازی ندارید. در غیر این صورت، مجبور خواهید بود که تمام تجهیزات ضروری را خریداری کنید و احتمالاً هزینه نصب آن را نیز پرداخت کنید. قیمت دستگاه‌های اسپرسو از 50 تا 200 میلیون تومان، دستگاه‌های قهوه ساز از 10 تا 50 میلیون تومان و آسیاب اسپرسو نیز از 8 تا 50 میلیون تومان است.

  هزینه‌ها نیز به منوی شما بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر علاوه و بر کیک و قهوه، سایر مواد غذایی را نیز ارائه کنید، به یخچال، اجاق‌گاز و دستگاه‌های تهویه قدرتمند احتیاج خواهید داشت.