بوقچی

ثبت آگهی باغ و مزرعه - بوقچی تبلیغات مشاغل

آگهی پیدا نشد

باغ و مزرعه
باغ و مزرعه داری، یکی از مشاغلی است که بیشتر در مناطق روستایی و کوهستانی رونق زیادی دارد و در کشور عزیز ما ایران تعداد زیادی از هم‌وطنانمان به این شغل مشغول می‌باشند و بسیاری از میوه‌جات مصرفی داخل در این باغات تولید می‌شود. باغ و مزرعه

شغل باغداری

باغداری شغلی پرزحمت و درعین‌حال مقدس و بسیار شیرین است و برای اشتغال در این شغل اصلی‌ترین چیز زمین و آب و ابزار مکانیزه کشاورزی است و باغدار در مراحل کاشت داشت و برداشت با استفاده از ابزارهای مختلف تمام سعی و تلاش خود را جهت تولید هر چه‌بهتر محصولات به کار می‌گیرد. در جنبه نظارتی نیز باغدار در تمام مراحل باغداری اعم از کاشت داشت و برداشت باید مواظب باغ خود باشد تا محصولات از آفت‌ها در امان بماند و محصولی باکیفیت به بازار تحویل داده شود.

محیط کار در باغداری

محیط باغداری اصولاً یک کار فیزیکی است و اغلب کارها به‌صورت دستی انجام می‌گیرد و خستگی زیادی را به همراه دارد زیرا مراحل مختلف آن اعم از درخت‌کاری هرس سم‌پاشی از بین بردن علف‌های هرز و سایر موارد نیاز به تلاش زیاد فیزیکی دارد. ازنظر ساعت کاری باغداری ساعت مشخصی ندارد و شب و روز نمی‌شناسد و با توجه به نیازی که احساس می‌شود باغدار در ساعات مختلف نسبت به انجام آن اقدام می‌نماید. محل اشتغال باغدار بیشتر در مناطق ییلاق و کوهستانی و در داخل باغات است؛ و باغدار برای اینکه شرایط کار مطلوب باشد باید درجاهایی اقدام به احداث باغ کند که حتی‌الامکان از ماشین جهت انجام امور مانند حمل میوه و کود سم‌پاش و سایر موارد استفاده نماید هم‌چنین آموزش‌های گوناگون درزمینهٔ باغداری و تحصیل در رشته‌های مختلف مهندسی باغداری تأثیر به سزایی در کیفیت‌بخشی و برداشت محصولی بیشتر در این رشته دارد.

چگونه می‌توان باغداری را توسعه داد و در آن پیشرفت کرد؟

برای توسعه شغل باغداری و گسترش این شغل اولاً دولت باید به‌صورت ویژه به این شغل توجه نماید مخصوصاً در تهیه کود و سموم شیمیایی و وسایل مکانیزه باغداری باید توجه خاص بشود و وام‌های کم‌بهره یا بلاعوض به باغدار داده شود. هم‌چنین گذاشتن دوره‌های کوتاه‌مدت تخصصی در این زمینه یکی دیگر از عواملی است که می‌تواند در این زمینه تأثیر به سزایی داشته باشد علاوه بر این موارد تضمین بازار فروش محصولات نیز کار مؤثر دیگری در این زمینه است.

چشم‌انداز آینده‌ای این شغل چیست؟

با توجه به این‌که جمعیت رو به افزایش است و از طرف دیگر فرهنگ مصرف میوه در جامعه بالا رفته است و همچنین جامعه جوان کشور نیاز به شغل دارد، پیش‌بینی می‌شود باغداری رونق پیدا نماید و هرروز رو به افزایش است.

حقوق و مزایای باغ و مزرعه چگونه است؟

متأسفانه با توجه به اینکه باغات از مساحت کمی برخوردار است. و به‌صورت سنتی کارها انجام می‌گیرد لذا درآمد این شغل زیاد نیست و نیاز به توجه بیشتر دولت دارد.