Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] ثبت آگهی پرورش شیلات - بوقچی تبلیغات مشاغل
بوقچی

ثبت آگهی پرورش شیلات - بوقچی تبلیغات مشاغل

آگهی پیدا نشد

شرایط کاری پرورش شیلات

ساعت کاری شما به عنوان پرورش دهنده ماهی بسیار متفاوت است.
معمولا کل روز را درگیر خواهید بود. گاهی نیز باید به صورت شیفتی شب ها و تعطیلات نیز کارکنید.
محل کار شما غالبا به صورت ایزوله است. شما باید بتوانید در محیط‌های بیرونی در شرایط آب و هوایی مختلف کارکنید و کارهایی از قبیل حمل اجسام سنگین، نشستن و ایستادن زیاد را انجام دهید.

وظایف پرورش دهنده ماهی

پرورش شیلات

تحصیلات موردنیاز و نحوه ورود به شغل پرورش ماهی

فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی منابع طبیعی – شیلات به‌ویژه گرایش تکثیر و پرورش آبزیان می‌توانند وارد این شغل شوند.

در صورت تحصیلات پایین‌تر برای ورود به این شغل بهتر است در ابتدا در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش ببینید و سپس اقدام به کار عملی کنید.
بدین منظور ۲ دوره مجزا برای پرورش ماهیان سرد آبی و ماهیان گرم آبی تعریف‌شده و توسط مراکز مجاز آموزش داده می‌شود.

همچنین می‌توانید با کارکردن در استخرها و مزارع پرورش ماهی نسبت به نحوه انجام کار در این بخش به‌مرور دانش و تجربه مناسب کسب نمایید.

فرصت‌های شغلی و بازار کار پرورش ماهی

درصورتی‌که شما تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارید و بیشتر علاقه‌مند به کارهای دفتری هستید می‌توانید در سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی مرتبط مانند سازمان شیلات ایران یا موسسه تحقیقات شیلات ایران و یا شرکت‌های خصوصی مرتبط استخدام شوید.

ولی معمولا پرورش‌دهنده‌های ماهی به صورت مستقل کارکرده و کسب‌وکار خود رادارند.
در این سال‌ها نیز که بحث کارآفرینی و خوداشتغالی بسیار مطرح است، این حوزه کاری در کنار سختی‌هایش، به عنوان یکی از بهترین و پردرآمدترین زمینه‌های کاری شناخته‌شده است.

درآمد پرورش دهنده ماهی چه قدر است؟

درآمد پرورش ماهی تابعی از شرایط و عوامل گوناگون است.
اقلیم منطقه، دانش و تجربه پرورش دهنده، میزان استفاده از تسهیلات بانکی و دولتی، سرمایه اولیه و سایر عوامل دیگر هر یک به‌اندازه‌ای در میزان درآمد حاصل از کار برای یک تولیدکننده ماهی مؤثر است.
متأسفانه در این خصوص اطلاعات دقیقی در کشور منتشرنشده است.

اما برای افرادی که در استخدام یک مزرعه پرورش ماهی یا شرکت فعال در این زمینه درمی‌آیند حقوق و مزایای قابل پیش‌بینی تری مورد انتظار است و معمولا از حقوق دستمزد تعیین‌شده در قانون کار پیروی می‌کند.
همچنین کارکنان شیلات و سایر سازمان‌های مرتبط دولتی نیز بر اساس قانون خدمات کشوری حقوق دریافت خواهند کرد.