بوقچی

دندانپزشک - همه آگهی ها در حوزه دندانپزشک - بوقچی

 • افزودن به علاقه‌مندی

  اپال

  8 ماه قبل
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی

  دکتر ندا تفضلی هرندی

  1 سال قبل
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی
 • دندانپزشک

  دندانپزشک زیبایی

    یکی از پرکاربردترین تخصص‌های رشته دندانپزشکی که در عین پرتقاضا بودن چندان در میان مردم شناخته شده نیست و مردم اطلاعات درست و معتبری درباره آن ندارند، تخصص ترمیمی و زیبایی دندان است. احتمالا تاکنون بارها دیده‌اید یا شنیده‌اید که افراد برای اصطلاح طرح لبخند به دندانپزشکی مراجعه می‌کنند، اما نمی‌دانستید کسی که فرآیندهای مربوط به اصلاح طرح لبخند را انجام می‌دهد، در واقع یک دندانپزشک معمولی و عمومی نیست. بلکه پشت تمامی این فرآیندها دندانپزشکی متخصصی است که با گذراندن دوره تخصصی آکادمیک؛ سرانجام با نام متخصص ترمیمی و زیبایی دندان شناخته می‌شود. دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی دندان، یک دندانپزشک متخصص است که با گذراندن چند سال تحصیلی دیگر (شامل دوره های تئوری و رزیدنتی)، صلاحیت انجام اقدامات و پروسه‌های تخصصی جهت بهبود ظاهر دندان‌ها، همچنین ترمیم دندان و سایر بافت‌های داخل دهان را پیدا می‌کند. “ترمیم دندان” و “زیبایی دندان” دو بخش اصلی این تخصص هستند که نه تنها از هم جدا نیستند بلکه گاها به یک اندازه مهم هستند. هرچند که عمده فرآیندهای انجام شده در این رشته تخصصی زیبایی دندان است، اما برخی اوقات، انجام این فرآیندها تنها جنبه زیبایی ندارد و باعث تقویت و افزایش سلامتی دندان می‌شود. به عنوان مثال در خصوص پر کردن دندان ها، پرکردگی همرنگ دندان شاید از نظر زیبایی نسبت به پرکردگی‌های فلزی قابل توجه‌تر باشد و شکل دندان را زیباتر کند، اما به دلیل اینکه نیاز کمی به تراشیدن بافت دندان دارد، برای حفظ سلامتی دندان بسیار مفید است. دندانپزشکی زیبایی همچنین ممکن است شامل روش‌های درمانی باشد که سبب استحکام بیشتر دندان در برابر شکست می‌شوند.   دندانپزشک    

  متخصص ترمیمی و زیبایی دندان چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

  اینله و انله دندانInlay and Onlay اینله و انله دندان در اصطلاح تحت عنوان پرکردگی غیرمستقیم نیز شناخته می‌شوند، در لابراتوراهای دندانپزشکی ساخته می‌شوند.

  بلیچینگ دندانTooth bleaching

  بلیچینگ دندان یاtooth whitening و یاtooth bleaching یک فرآیند شیمیایی رایج در تخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان است که جهت سفید کردن دندان‌های افراد کاربرد دارد. بلیچینگ دندان می‌تواند یا در مطب دندانپزشک انجام داده شود که به آن آفیس بلیچینگ می‌گویند.

  ونیر دندان Dental veneer

  ونیر دندان لایه‌های نازکی از مواد هستند که برای پنهان کردن مشکلات ظاهری دندان مانند ترک خوردگی، لپ پر شدگی، فاصله بین دندان‌ها، کوتاه بودن برخی دندان‌ها، تغییر رنگ و … توسط متخصص ترمیمی و زیبایی دندان بکار برده می‌شود.

  روکش دندان Crown

  روکش دندان نوعی درمان غیرمستقیم دندان است که همچون یک روکش به طور کامل روی یک دندان یا ایمپلنت دندان را می ‌پوشاند. روکش دندان جهت ترمیم یک دندان که دارای یک حفره یا سوراخ یا پوسیدگی نسبتا بزرگ است روش بسیار مناسبی است.

  بریج دندان Dental Bridge

  بریج دندانی نوعی روش جایگزین دندان است که می‌تواند فاصله‌های قابل توجه بین دندانی را پر کند. زمانی که یک یا چند دندان مجاور از بین بروند یا به هر شکلی کشیده شوند، بریج دندان یکی از بهترین گزینه‌ها برای پر کردن جای خالی دندان‌ها است.

  باندینگ دندان

  باندینگ یک پروسه زیبایی دندان است که در آن یک متخصص ترمیمی و زیبایی دندان به منظور بهبود ظاهر دندان‌ها یا پنهان کردن عیوب ظاهری دندان، موادی همرنگ دندان را به سطح دندان متصل یا باند می‌کند.

  تراشیدن و شکل دادن مینای دندان.

  تفاوت دندانپزشکی ترمیمی با دندانپزشکی زیبایی چیست؟

  دندانپزشکی ترمیمی دندان

  ترمیم دندان شامل تمام پروسه‌هایی است که برای سالم نگاه داشتن دندان‌ها و جلوگیری از، از بین رفتن آن‌ها صورت می‌گیرد. در واقع یک متخصص ترمیمی و زیبایی قبل از اینکه دندان با پوسیدگی و مشکلات مشابه دیگر از بین برود با ترمیم موثر و به موقع مانع از این فروپاشی می‌شود. یک دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی در خصوص ترمیم از روش‌هایی مانند پر کردگی دندان، بیلداپ دندان، اینله و انله و روکش کردن دندان استفاده می‌کند و هنچنین روش‌هایی مانند ایمپلنت یا بریج دندان را جهت جایگزین کردن دندان به کار می‌گیرد.

  دندانپزشکی زیبایی دندان

  بنابراین و در مجموع، اولویت اصلی دندانپزشکی ترمیمی و تاکید آن، بر بهبود سلامتی دندان و حفظ عملکرد آن‌ها است. اما از سوی دیگر دندانپزشکی زیبایی روی تمام جنبه‌های زیبایی دندان‌ها تمرکز دارد و هر کاری برای بهبود طرح لبخند و زیبایی آن انجام می‌دهد.