بوقچی

ثبت آگهی باطری سازی و برقکاری خودرو - بوقچی تبلیغات مشاغل

آگهی پیدا نشد

باطری سازی و برقکاری خودرو برای شما به عنوان شغل مناسب است، اگر به کارهای فنی و مخصوصاً الکتریکی علاقه دارید، از سروکله زدن با خودرو لذت می‌برید و تمایل زیادی هم به ادامه تحصیل ندارید و می‌خواهید زودتر وارد بازار کار شوید.

باطری سازی و برقکاری خودرو

شغل برقکاری خودرو

به‌عنوان برق‌کار خودرو باید به نصب و تعمیر سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی خودروها بپردازید.
البته همین‌طور که موتور و سایر تجهیزات خودروها پیشرفت می‌کند، سیستم‌های الکترونیکی و الکتریکی آن‌ها نیز گسترش می‌یابد و پیچیده‌تر می‌شود و شما به‌عنوان برق‌کار خودرو باید مهارت‌های فنی، توان حل مسئله و تسلط بر سیستم‌های سیم‌کشی برق خودرو را دارا باشید.

البته در ایران فردی که برق‌کاری خودرو را انجام می‌دهد به نام باتری‌ساز نیز می‌شناسند.
برای آموزش این کار می‌توانید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مربوطه را در مراکز کار و دانش، فنی و حرفه‌ای یا مراکز آموزشی دیگر گذرانده و یا در کنار یک استادکار، برای مدتی شاگردی کنید.

به‌عنوان برق‌کار خودرو یا باتری‌ساز، معمولاً کار شما به‌صورت تمام‌وقت است و اگر در تعمیرگاه‌های بزرگ کارکنید ممکن است کار شما به‌صورت شیفت کاری باشد و ساعات مشخصی از هرروز یا هفته را ملزم به حضور در محل کار باشید.
همچنین اگر در کارخانه‌های تولید خودرو کارکنید معمولاً شیفت‌های کاری در شب و تعطیلات نیز دارید.

وظایف برق‌کار خودرو چیست؟

انواع سیستم‌های الکترونیکی خودرو

سیستم صوتی، بوق‌ها، سیستم‌های بازدارنده حرکت و دستگاه‌های ردیابی
پنجره‌ها، آینه‌ها و صندلی‌های برقی، سیستم تهویه، سیستم‌های تصویری، روشنایی، هشداردهنده

شما ممکن است در خودروهای سبک یا سنگین متخصص باشید؛ و وقتی‌که در کارخانه‌های خودروسازی استخدام هستید و یا حتی به‌صورت فردی و در مغازه کار می‌کنید، معمولاً روی نوع خاصی از خودروها تخصص خواهید داشت.

مهارت و دانش لازم در باطری سازی و برقکاری خودرو