بوقچی

ثبت آگهی نانوایی - بوقچی تبلیغات مشاغل

 • افزودن به علاقه‌مندی
 • افزودن به علاقه‌مندی

  نان سحر شعبه مرکزی

  1 سال قبل
 • نانوایی

  آشنایی با شغل نانوایی

  شغل نانوایی با طبخ و تولید انواع نان های لواش، تافتون، نان سنگک، نان بربری، نان روغنی، نان فانتزی و سایر نان ها، مایحتاج روزمره مشتریان خود را فراهم می کنند و در ازای طبخ و فروش نان تازه، هزینه ای به‌عنوان اجرت از مشتریان خود دریافت می کنند. نانوا کسی است که خمیر نان را تهیه می‌کند، آن را می پزد و به مشتریان خود ارائه می کند که در اصطلاح بازاری به او شاتر می گویند.

  اهمیت شغل نانوایی چقدر است؟

  اهمیت شغل نانوایی به این است که علاوه بر اینکه یک محصول پرمصرف را تولید می کند، مشتریان خود را همیشه دارد و از همان لحظات آغازین راه اندازی شغل نانوایی، درآمدهای شما آغاز می‌شود. این شغل چندان به بازاریابی و تبلیغات وابسته نیست و تنها کافی است شما کار خود را به خوبی انجام دهید و در نهایت کیفیت خدمات خود را ارائه کنید تا ببینید روز به روز و در کمترین زمان ممکن، کسب و کار شما رونق خواهد گرفت. میزان خرابی محصول در این شغل در کمترین حالت ممکن خود است و حتی اگر نتوانید تمامی نان تولید شده خود را بفروشید، کسانی پیدا می شوند که مشتری نان خشک شده شما باشند، بر خلاف بسیاری از مشاغل که به دلیل دوره مصرف پایین محصولاتشان، ضررهایی می کنند.

  سرمایه اولیه شغل نانوایی چقدر است؟

  هزینه های اولیه لازم برای راه اندازی شغل نانوایی به سبک و زمینه شغلی شما بستگی دارد. اینکه چه نوع نانی را می خواهید طبخ کنید مشخص می کند که دستگاه نان پزی شما و لوازم جانبی آن چه باشد.طبیعتاً دستگاه طبخ نان لواش با دستگاه طبخ نان های تنوری متفاوت هستند. پس ابتدا تکلیف خود را مشخص کنید که چه نوع نانی را می خواهید تولید و طبخ کنید تا پس از آن بتوانید برآورد دقیقی از سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی نانوایی داشته باشید.

  تجهیزات و امکانات راه اندازی نانوایی

  • دستگاه تنور نانوایی صنعتی دستگاه پخت نان یا تنور که با عنوان تخصصی پرتابل نانوایی نیز معرفی می شود جزئ اصلی ترین دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی و شروع کار نانوایی عمدتاً نانوای لواش است. با این حال می توان انواع نان هایی نظیر؛ نان تافتون، نان بربری، نان شیرمال و حتی پیتزا را با این دستگاه تولید کرد. برای تولید نان مورد نیاز خود تنها کافی است چدنی تخصصی هر نان را روی این دستگاه نصب کنید و لازم نیست برای هر نوع نان یک دستگاه جداگانه داشته باشید. چدن های متفاوت با تولید حرارت متفاوت می توانند نان های متفاوتی را بوسیله این دستگاه تولید و طبخ نمود. این دستگاه بصورت صنعتی و نیمه صنعتی روانه بازار گردیده و متناسب با بودجه شما می توانید نسبت به تهیه آن مبادرت ورزید.
  • دستگاه پهن کن هر چند در راه اندازی اولیه شغل نانوایی نیاز مبرمی به این دستگاه ندارید اما اگه قصد دارید نیروی انسانی کمتری در کسب و کار خود داشته باشید می تواند لازم و ضروری باشد و وظیفه یک نیروی انسانی با حقوق ماهیانه را به نحو احسن انجام داده و سبب صرفه جویی در هزینه های جاری نانوایی باشد. این نوع دستگاه علاوه بر صاف کردن خمیر برای طبخ نان هایی مانند لواش، تافتون می تواند سبب فرم دهی به خمیر نیز شده و در تولید نان های فانتزی نیز کارآیی دارند.
  • دستگاه چانه گیر
  • دستگاه خمیر همزن یا خمیرگیر

  سرمایه لازم برای خرید محصولات شغل نانوایی

  شغل نانوایی به هیچ محصولی نیاز نداشته و تنها ماده اولیه مورد نیاز آن یعنی آرد را می تواند به دو طریق سهمیه دولتی (یارانه ای) یا سهمیه آزاد تهیه کند.

  هزینه رهن و اجاره مغازه نانوایی

  با توجه به دستگاههای صنعتی و نیمه صنعتی که در این کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد ، نسبتاً به مکانی در محدوده ۵۰ الی ۸۰ متر مربع نیاز خواهد بود. بر خلاف مشاغلی مانند لباس فروشی، موبایل فروشی، فروشگاه خوار و بار، مغازه لوازم آرایشی بهداشتی و … که به مغازه هایی با رهن و اجاره بالا نیاز دارند تا فروش فوق العاده ای را تجربه کنند، این شغل خیلی به مکان گران‌قیمتی نیازمند نیست و هر جایی که باشید مشتری دم دستی خود را دارید. اما برای تجربه فروش بالا که بتواند دخل و خرج شما را به تعادل برساند ، باید بتوانید تولید روزانه نان را بالا ببرید که مکان نانوایی بسیار می تواند تعیین کننده باشد. با توجه به جمیع جهات با سرمایه ای در حدود ۴۵ الی ۷۵ میلیون تومان می توان یک نانوایی نیمه صنعتی راه اندازی کرد که سطح درآمد قابل قبولی برای سرمایه گذار به دنبال داشته باشد.

  درامد نانوایی چقدر است؟

  میزان درآمد خالص نانوایی بسته به اینکه شما با سهمیه آرد دولتی کار کنید یا سهمیه آزاد و اینکه در روز چند کیسه آرد طبخ کنید متغیر خواهد بود. بطور کلی مشاغلی که به نحوی با تولید مرتبط هستند، میزان سود خالص آنان کاملاً به میزان و حجم تولید وابسته است. در صورتی‌که تولید روزانه شما پایین باشد، باید منتظر این باشید که کسب و کار شما با تراز مالی منفی روبرو باشد. اما در تولید بالا، با بخشی از تولید روزانه، هزینه های جاری شامل هزینه های نیروی انسانی، هزینه های انرژی، استهلاک و تعمیرات ماشین آلات و هزینه های رهن و اجاره تامین و مابقی برای سرمایه گذار باقی می ماند. بسته به مکان نانوایی شما و همچنین کیفیت طبخ نان، روزانه حداقل ۳ کیسه و حداکثر ۲۰ کیسه آرد برای یک نانوایی قابل تصور است که پخت نان انجام دهند. قیمت هر کیسه آرد دولتی حدود ۳۵ هزار تومان است که پس از تبدیل به نان و فروش آن،هر کیسه آرد ۷۹ الی ۸۵ هزارتومان بدست می آید که با کسر قیمت آرد حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان سود عادی نانوایی می شود.

  معایب شغل نانوایی چیست؟

  قرار گرفتن در معرض حرارت بالای تنور نان پزی خصوصاً در فصول گرم، تعریق فراوان و در نتیجه کمبود شدید آب بدن، می تواند عوارض جدی برای سلامتی خبازان ایجاد کنید. ساعات کاری نانوایی از ۵ صبح شروع شده و این موضوع سبب شده تا صاحبان این کسب و کار، لذت خواب صبحگاهی را تجربه نکنند. تمام افراد شاغل در این کسب و کار مجبورند در تمام طول روز ، سرپا بایستند و کار سرپایی یکی از چالش های جدی این شغل است که بیماری هایی نظیر آرترو و درد مفاصل از عوارض طبیعی این شغل است. وجود رقبای زیاد در کسب و کار نانوا داری که میزان فروش روزانه را به‌شدت کاهش می دهد. وجود رقبای زیاد سبب می شود خبازان با احتیاط و به تدریج خمیر برای طبخ نان تهیه کنند که این موضوع میزان تایم و فعالیت کاری آنان را بیش از پیش می کند.