بوقچی

متخصص آلرژی - همه آگهی ها در حوزه متخصص آلرژی- بوقچی

آگهی پیدا نشد

متخصص آلرژی

متخصص آلرژی

  متخصص آلرژی، برای پیشگیری، بررسی، تشخیص، درمان و مدیریت آلرژی، آسم و بیماری های مشابه، آموزش های لازم را فرا گرفته است. وقتی نوبت به مدیریت آلرژی می رسد، چاره ای بهتر از مراجعه به یک متخصص آلرژی نداریم. ایمونولوژیست که معمولاً به عنوان متخصص آلرژی شناخته می شود، رشته پزشکی است که مخصوصاً برای تشخیص، درمان و مدیریت آلرژی، آسم و اختلالات ایمنی از جمله اختلالات نقص ایمنی اولیه آموزش دیده است. این بیماری ها از موارد بسیار شایع تا نادر، در تمام سنین و شامل سیستم های مختلف اندام، متغیر است.   الرژی  

این متخصصان چه دوره هایی را می گذرانند؟

  متخصص آلرژی همان دوره های آموزشی پزشكان، لیسانس و اتمام دانشكده پزشكی را می گذراند؛اما علاوه بر آن به یك دوره آموزش اضافی 4-3 ساله در زمینه اطفال یا طب داخلی نیاز دارند. پس از تکمیل این دوره ها، انها باید دو سال آموزش تخصصی در زمینه آلرژی و ایمونولوژی را پشت سر بگذارند.  

چند سال تحصیل نیاز است؟

  به طور کلی، متخصص آلرژی و ایمنی شدن نیاز به گذراندن حداقل نه سال آموزش دارد. پس از اتمام دانشکده پزشکی و فارغ التحصیلی با مدرک پزشکی، یک پزشک سه سال آموزش پزشکی داخلی یا اطفال را می گذراند. هنگامی که پزشکان آموزش خود را در یکی از این تخصص ها به پایان رساندند، متخصصان داخلی یا متخصصان اطفال که تمایل به تمرکز بر فوق تخصص آلرژی حداقل یک دو سال مطالعه اضافی را به نام بورسیه در یک برنامه آموزش آلرژی ایمونولوژی انجام می دهند.  

بخشی از کار این متخصص چیست؟

  آزمایش خون تست های پچ برای درماتیت تماسی آزمایش شمارش کامل خون و اسمیر بینی آزمایش عملکرد ریوی برای آسم یا سایر مشکلات تنفسی آزمایشات پوستی برای آلرژی های محیطی، غذایی و حشرات. تست آلرژی. متخصص آلرژی معمولاً آزمایشاتی را برای تعیین عوامل حساسیت زا انجام می دهد. آموزش پیشگیری. موثرترین روش برای درمان آسم یا آلرژی، اجتناب از عوامل ایجاد کننده این بیماری است. حتی در صورت عدم امکان جلوگیری از آلرژی زا به طور کامل، یک متخصص آلرژی می تواند به شما کمک کند تا در معرض مواد حساسیت زا قرار بگیرید.  

تفاوت بین متخصص پوست و متخصص آلرژی:

 

متخصص پوست

پیش از این به صورت کامل در بخش سلامت دینگولند گفته شد که به عنوان یک متخصص پوست، شما ممکن است خود عمل های جراحی را انجام دهید و یا به عنوان بخشی از یک تیم خدمت کنید. متخصصین پوست برای تشخیص و درمان اختلالات پوستی ، معاینه بیماران را انجام می دهند.  

آلرژیست

متخصص آلرژی نوعی متخصص داخلی است که بسیاری از افراد در این زمینه اقدام به عمل می کنند یا بخشی از یک تیم پزشکی موجود می شوند. متخصصان آلرژی در درجه اول با استفاده از تست های پوستی یا حساسیت به پوست، حساسیت های فصلی یا غذایی را برای تشخیص دقیق شرایط متوجه می شوند.